وااااااسسسسففففففففاااااااااااااااااااااااااااا

كتابخانه دانشكده حقوق دانشگاه تهران صبح امروز در آتش سوخت.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا حادثه آتش‌سوزي كتابخانه دانشكده حقوق دانشگاه تهران حدود ساعت 4 و 6 دقيقه بامداد امروز رخ داد و نزديك به 2 هزار متر مربع در سه طبقه اين كتابخانه را فرا گرفت و به آن خسارت وارد كرد.

در پي اين حادثه، ايستگاه‌هاي 40، 1، 2 ، 18 ، سه دستگاه نيروي‌هاي پيشتيباني سريعا به محل اعزام شدند و پس از 3 دقيقه و 36 ثانيه اولين نيروهاي آتش نشاني به محل رسيده و در حالي‌كه با دود و شعله‌هاي فراواني مواجه شده بودند عمليات اطفاي حريق را آغاز كردند.

از سوي ديگر با توجه به حساسيت موضوع بلافاصله ايستگاههاي كمكي نيز به محل اعزام شدند و پس از 20 دقيقه از وقوع حادثه، آتش تحت كنترل ماموران قرار گرفته و پس از 40 دقيقه حريق به طور كامل خاموش شد.

گفتني است بر اثر اين آتش‌سوزي بخش مرجع كتابخانه دانشكده حقوق دانشگاه تهران آسيب جدي ديد و شمار زيادي از كتابها در آتش سوختند.

به گزارش ايسنا، 4 گروه از كارشناسان سازمان آتش‌نشاني جهت بررسي علت و خسارات وارده به كتابخانه در محل حادثه حضور يافتند.

مهندس محمد سميعي،‏ معاون عمليات سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا، با بيان اين كه حادثه از سوي نگهباني دانشگاه تهران به ستاد فرماندهي اطلاع داده شد، علت اين حادثه را نامعلوم اعلام كرد.

به گفته وي اين حادثه تلفات جاني نداشته اما بخش كتابخواني و مرجع كتابخانه دچار آسيب‌هاي جدي شده است.

قمامي‏، رييس كتابخانه دانشكده حقوق دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا، با بيان اين كه محل نگهداري كتابهاي مرجع به طور كامل در آتش سوخته است ، گفت: كليه دايره‌المعارف‌ها و كتابهاي جاري و قديمي كه در اين بخش نگهداري مي‌شد، به علت وسعت حادثه به طور كامل دچار خسارت و آسيب شد.

وي افزود: كليه رايانه‌ها و وسايل موجود در كتابخانه به همراه اين آتش‌سوزي دچار خسارت شدند.

به گزارش ايسنا كپسول‌هاي اطفاي حريق به دليل وسعت آتش‌سوزي و زمان حادثه بلااستفاده مانده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید